Uwaga!Sobotnia zmiana! (2018-04-06 08:48)
Titanic The Exhibition (2018-02-12 09:32)

[Kobieta – nie gęś – też w piłkę gra!] #7

8 czerwca 2017

Zakończyły się już rozgrywki w Ekstralidze i I lidze kobiet. O ostatnie punkty ligowe i najwyższe laury walczą piłkarki z niższych lig. Jak sobie poradziły w ostatnim tygodniu? Czy Prądniczance uda się awansować do II ligi? Zapraszamy do lektury.

Ekstraliga

Zakończono rozgrywki w sezonie 2016/2017. Zawodniczki AZS UJ Kraków kończą sezon ostatecznie na 8 miejscu i w przyszłym sezonie również będą rywalizować na najwyższym szczeblu piłkarstwa kobiecego w Polsce.

I Liga

Zakończono rozgrywki w sezonie 2016/2017. Piłkarki Wandy Kraków zajęły ostatecznie przedostatnie miejsce w tabeli i żegnają się najprawdopodobniej z I ligą.

II Liga

W przedostatniej kolejce sezonu 2016/2017 krakowianki zmierzyły się z trzecim zespołem tabeli DAP Dębica. Po ostatniej serii zwycięskich spotkań zawodniczki Bronowianki i tym razem chciały sprawić niespodziankę i wygrać z wyżej notowanym rywalem. Mimo nie najpiękniejszej gry podopiecznym trenera Andrzeja Żądło udało się wywieźć z Dębicy cenne 3 punkty, wygrywając spotkanie 2:1, po bramkach Szostak oraz Sobolewskiej. Przed Bronowianką ostatnie spotkanie w tym sezonie. Na własnym boisku podejmować będą piąty w tabeli Naprzód Sobolów. Jeśli uda im się pokonać rywalki, przy dobrym układzie innych wyników, krakowianki będą mogły zając nawet 5 miejsce w tabeli.

Kolejny mecz: Bronowianka Kraków – Naprzód Sobolów 11.06.2017 r. g. 17:00

III Liga

W III lidze kobiet doszło do bardzo ciekawego pojedynku derbowego. Na przeciwko siebie stanęły zespoły Prądniczanki Kraków oraz AS Progres Kraków. Spotkanie już od samego początku zapowiadało emocjonujący przebieg. Wicelider tabeli Prądniczanka Kraków w tej rundzie jak dotąd nie straciła jeszcze żadnego punktu, wygrywając wszystkie swoje spotkania, pokonując ostatnio lidera Iskrę Brzezinkę i dzielnie goniąc ją w biegu po awans do II ligi. Dziewczyny z Progresu po słabej rundzie jesiennej, w tej spisują się dużo lepiej, ambitnie grając z wyżej notowanymi rywalami. W historii ligowych pojedynków pomiędzy tymi zespołami zawsze zwycięsko wychodziła Prądniczanka Kraków, tylko jeden raz remisując z AS Progres.

Początek spotkania to przewaga Gospodyń, które próbowały sforsować linię obrony Progresu. Ta jednak nie pozwalała sobie na żaden poważniejszy błąd. Pierwsze na prowadzenie wyszły zawodniczki Pradniczanki, które zdobyły bramkę po pięknym strzale z rzutu wolnego Żak. Kilkanaście minut później bramkę wyrównującą dla AS Progres zdobywa Buczek i do szatni obydwa zespoły schodzą ze świadomością, że w drugiej połowie walka zacznie się od początku. Druga część spotkania to przewaga piłkarek Prądniczanki, które na jakiś czas zamykają przeciwniczki na ich połowie. Groźne ataki nie kończą się jednak golami. Każda z drużyn ma szansę na zdobycie kolejnych bramek, jednak w tym dniu mimo „puszczonych” w pierwszej części meczu bramek, bramkarka Prądniczanki oraz Progresu rozgrywają w drugiej połowie wyśmienite zawody. Do końca spotkania wynik nie ulega zmianie i derby Krakowa kończą się remisem, który w obecnej sytuacji ligowej bardziej ucieszył piłkarki AS Progres, gdyż nie były stawiane w tym spotkaniu w rolach faworytek. Prądniczance zaś w walce o awans do II ligi uciekły cenne ligowe punkty, o które będą musiały zawalczyć w dwóch ostatnich meczach, licząc na potknięcia się bezpośrednich w walce o awans rywali: Iskry Brzezinka oraz Trójka Staszkówka Jelna.

Pierwszej porażki w tej rundzie na swoim nowym boisku doznały piłkarki Podgórza Kraków, które zmierzyły się z liderem tabeli Iskrą Brzezinka. Już od pierwszych minut spotkania każda z drużyn chciała udowodnić swoją przewagę na boisku. Łatwo nie było, ponieważ spotkanie było rozgrywane na sztucznej murawie, więc piłkarki oprócz walki z rywalkami musiały powalczyć z upałem i własnymi słabościami. Pierwsza połowa mimo kilku ciekawych akcji nie zakończyła się strzeleniem bramki przez żadną z drużyn. Dopiero w drugiej połowie gola straciły krakowianki, po strzale w długi róg. Utracona bramka zmobilizowała podopieczne trener Renaty Tokarz do śmielszych ataków, jednak nie udało się im doprowadzić do wyrównania. Przed zawodniczkami Podgórza mecz derbowy z koleżankami z AS Progres. Będzie to bardzo ważne spotkanie z punktu widzenia układu tabeli. Piłkarki Progresu sprawiły ostatnio niespodziankę remisując z wiceliderem Prądniczanką, będą więc bardzo groźnym przeciwnikiem. Podgórze również w tej rundzie spisuje się zaskakująco dobrze i też nie zamierza odpuszczać. Spotkanie na prośbę Podgórzanek odbędzie się na boisku AS Progres (Com-Com Zone ul. Ptaszyckiego 6), choć Gospodyniami tego meczu będą piłkarki Podgórza.

Kolejny mecz: Zielonka Wrząsowice – Prądniczanka Kraków 11.06.2017r. g.11:00

Kolejny mecz: Podgórze KrakówAS Progres Kraków 13.06.2017r. g.18:00

IV Liga

Rezerwy Prądniczanki w przedostatnim meczu sezonu zremisowały z Novi Narama 3:3. Bramki dla krakowianek zdobyły: Przeniosło, Śmierz i Marszałek. Prądniczanka nie wykorzystała przewagi, którą miały w całym spotkaniu. Brak skupienia w ostatnich minutach meczu doprowadził do strzelenia wyrównującego gola przez przeciwniczki. Przed drużyną z Prądnika ostatni mecz tego sezonu. Stawką jest ligowe podium. Jeśli krakowiankom uda się wygrać z trzecim w tabeli Górnikiem Wieliczka, wtedy na finiszu rozgrywek wyprzedzą drużynę z Wieliczki.

Kolejny mecz: Prądniczanka II Kraków – Górnik Wieliczka  10.06.2017r. g.11:00