Polecane
Cztery Garbusowe dni! (2018-07-09 19:44)
Skradli show w EXPO KRAKÓW (2018-05-20 19:42)
Ta wyjątkowa noc! (2018-05-17 10:51)
Uwaga!Sobotnia zmiana! (2018-04-06 08:48)

Choinka pod pamiętnym oknem!

13 grudnia 2017
Zdjęcie: fot. Kraków Bliżej

Arcybiskup Marek Jędraszewski zaprasza do udziału w XI Spotkaniu „Choinka pod Oknem Papieskim”, które odbędzie się 16 grudnia (sobota) na placu przy ul. Franciszkańskiej 3 w Krakowie o godz. 15.00.

Co roku pod Oknem Papieskim przy ul. Franciszkańskiej 3 w rodzinnej atmosferze odbywa się spotkanie Metropolity z mieszkańcami Archidiecezji i turystami. Arcybiskup Marek Jędraszewski, pragnąc podtrzymać coroczne spotkanie, zaprasza do udziału wszystkich parafian, Gości, a przede wszystkim dzieci oraz podopiecznych z domów dziecka, placówek opiekuńczo-wychowawczych, świetlic środowiskowych oraz wspólnot parafialnych.

Spotkanie rozpocznie Msza święta dla dzieci o godz. 15.00 w klasztorze oo. Franciszkanów, pod przewodnictwem Metropolity Krakowskiego. Następnie, na placu przy ul. Franciszkańskiej 3, odbędzie się koncert świąteczny w wykonaniu zespołu „Arka Noego” oraz wspólne śpiewanie kolęd. Centralną częścią spotkania będzie uroczyste zapalenie przez Arcybiskupa światełek na świątecznej choince. Dzieci odwiedzi także święty Mikołaj, który wręczy im podarunki. Z roku na rok rośnie liczba dzieci uczestniczących w wydarzeniu − w ubiegłym roku dzięki sponsorom i partnerom rozdano pięć tysięcy prezentów. Dla wielu młodych uczestników tego wydarzenia spotkanie jest jedyną okazją do otrzymania podarunku świątecznego, który pozwoli im poczuć rodzinną atmosferę Świąt.

Tradycję bożonarodzeniowych spotkań pod żłóbkiem i przystrojoną choinką na stałe wprowadził Jan Paweł II na Placu Świętego Piotra w Rzymie w 1982 roku. Odtąd spotkania są stałym elementem świątecznego pejzażu w Watykanie. W 2006 roku podobny nastrój i przesłanie radosnego oczekiwania na święta Bożego Narodzenia wprowadził w Archidiecezji Krakowskiej osobisty sekretarz Papieża, kard. Stanisław Dziwisz. Tegorocznym organizatorem XI Spotkania „Choinka pod Oknem Papieskim” jest Archidiecezja Krakowska, agencja TBC Project oraz Lasy Państwowe. Partnerami wydarzenia są Selgros, FoodCare sp. z o.o., Bakoma, MPK S.A. Kraków, Kraków Airport im. Jana Pawła II, Chemobudowa Kraków, Grupa ZUE, Krakowski Holding Komunalny S.A., Taurus, TAURON Polska Energia S.A., Poczta Polska.

Ramowy program spotkania:

Klasztor ojców Franciszkanów, godz. 15.00

  • Msza święta dla dzieci pod przewodnictwem Abpa Marka Jędraszewskiego


Plac pod Oknem Papieskim przy ul. Franciszkańskiej 3, godz. 16.00-18.00

  • Koncert świąteczny w wykonaniu zespołu „Arka Noego”
    • Zapalenie światełek na choince przez Metropolitę Krakowskiego
    • Wizyta św. Mikołaja

 

Redaktor portalu Krakowblizej.pl