Polecane
Cztery Garbusowe dni! (2018-07-09 19:44)
Skradli show w EXPO KRAKÓW (2018-05-20 19:42)
Ta wyjątkowa noc! (2018-05-17 10:51)
Uwaga!Sobotnia zmiana! (2018-04-06 08:48)

Telefoniczna rozmowa, z zarzutami!

12 stycznia 2018
Zdjęcie: fot. Policja

Policjanci zatrzymali do kontroli opla, bo kierowca podczas jazdy rozmawiał przez telefon.  Okazało się, że kierujący był pod wpływem środków odurzających, jeden z pasażerów miał przy sobie marihuanę, a drugi kradziony telefon. 

7 stycznia, około godz. 17 30, funkcjonariusze z Wydziału Sztab Policji Komendy Miejskiej  w Krakowie pełniący  służbę w rejonie Prądnika Białego  zauważyli na ul. Prądnickiej  Opla Vectrę na śląskich numerach rejestracyjnych, którego kierowca rozmawiał w trakcie jazdy przez telefon komórkowy. W związku z ewidentnym złamaniem przepisów ruchu drogowego pojazd zatrzymano do kontroli.

  20-letni kierowca podczas kontroli zachowywał się bardzo nerwowo, policjanci zauważyli, że ma zwężone źrenice (co mogłoby wskazywać na to, że jest pod wpływem środków odurzających) i wyczuwalna była od niego silna woń marihuany.  W samochodzie oprócz kierowcy siedziało także dwóch pasażerów. Wszyscy byli mieszkańcami województwa śląskiego. U 21-latka znaleziono w kieszeni kurtki woreczek z zapięciem strunowym z zawartością suszu  roślinnego.  Kolejne dwa zawiniątka z suszem  ujawniono w futerale na aparat fotograficzny.  Susz został poddany badaniom, które wykazały że jest to marihuana.  Drugi z pasażerów miał przy sobie telefon komórkowy, który figurował w policyjnych rejestrach jako utracony na Śląsku w wyniku kradzieży.

21-latek, u którego policjanci znaleźli marihuanę  usłyszał zarzut posiadania środków odurzających ( art.62 ust.1 UPN ). Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności. 22-letni pasażer Opla, przy którym znaleziono kradzioną  komórkę usłyszał zarzut paserstwa (art.291 par.1 KK), za które grozi do 5 lat więzienia.  Kierowca, oprócz odpowiedzialności za wykroczenie drogowe (korzystanie z telefonu podczas jazdy) poniesie odpowiedzialność za kierowanie samochodem pod wpływem środków odurzających – tu kluczowa dla dalszego toku postępowania będzie opinia biegłego. Z uwagi na właściwość miejscową,  postępowania przeciwko wszystkim sprawcom prowadzi III Komisariat Policji w Krakowie.

Redaktor portalu Krakowblizej.pl